9 Mayıs 2014 Cuma

Monster High severler toplanın, bakın neler yaptım...
Monster High diye bir çizgi film var ey ahali, duyduk duymadık demeyin. Çocuğu olup da duymayan kalmamıştır da çocuksuz arkadaşlara açıklayayım. Bu çizgi film -hiç izlememiş olmakla birlikte karakterlerini hatmettim süslemeleri hazırlarken- canavar kızları konu alıyor. Bu nedenle tiplemeler biraz ilginç. Canavar deyince kuru kafasız olur mu, o da baş köşede yerini alıyor tabii. Geçen ay kuzenim 7 yaşındaki -kendilerine sorarsak 8 - ikiz kızları için Monster High temalı bir doğum günü yapmak istediğini söyledi ve süslemelerini bana bıraktı. Ben İstanbul'da onlar Ankara'da olduğu için gönderilebilir süsler üzerine çalışmam gerekti tabii ki. Daha önce hep erkek çocuğu konsepti yapmıştım, kız çocuğu benim için ilk ve çok keyifli oldu. Detay resimleri aşağıda;
Temaya uygun renklerde pembe ve siyah kristal tüller aldım. Bunlara hayal tül de deniyor. Sert tüllere göre daha parlak ve zarif duruyorlar. Kuzenimin sandalyesinin boyutlarını sormuştum. Tülleri ona göre kestim. Siyah tülleri de renk katması için yelpaze şeklinde hazırladım. Dekorasyonun bir adımı tamamlanmış oldu.

2. olarak 'İyi ki Doğdun' bannerı hazırladım ve harflerin etrafını temaya uygun kuru kafa, kurdela gibi süsler ekledim. Tabii bizim prensesler iki tane olunca altlarına da onların isimlerinin olduğu bir duvar panosu ekledim. Yaş olarak özel taleple 8 yazdım :))


 Yanda görünenler kuru kafalı saç bantları, doğum günü kızlarımıza özel.

Başak Ekin için hazırladığım duvar süsünün üzerine çizgi filmin kahramanlarından birinin rozetlerini basıp ilave ettim.

 Yine daha sonra da kullanabilecekleri kuru kafalı etrafı siyah tülle süslenmiş bir duvar süsü hazırladım.Ben en çok bunu sevdim.


Pembe pelur kağıdından ponponlar da hazırladım. Son olarak da arkadaşlarına hediye etmeleri için temaya uygun buton rozetler bastım. Rozetleri,  arkadaşımın evde hazırladığı çok lezzetli şekerlere iğneledim. Çocuklar arada kaçamak yapacaksa en azından içinde koruyucu, renklendirici kullanılmasın dedim ve içim huzurla verdim. 

Bizim doğum günü hazırlıklarımız bunlar. Ekin ve Başakcığımın yeni yaşları kutlu, mutlu ve çoooooook güzel geçsin. Başka doğum günlerinde görüşmek üzere.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder